Ekibimiz

Av. Prof. Dr. İur Ali Mehmet Kocaoğlu

Avukat

İlkokulu Kayseri’de bitirdi. Askeri Ortaokul, Erzincan Askerî Lisesi, Kara Harp Okulu ve Muhabere okullarını birincilikle bitirdi ve 1967’de teğmen çıktı. On yıl kıt’alarda muhabere subaylığı yaptı. 1973’te subayken İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Kara Harp Okulu’na (KHO) öğretim üyesi olarak atandı. Burada öğretim üyeliği ve bölüm başkanlığı yaptı. Toplam 22 dönem subay yetiştirdi. Harp Okulu mezunu bir subay olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ilk Hukuk Doktoru, Hukuk Doçenti ve Profesörü oldu. Ayrıca yine bu dönemde Polis Akademisi’nde 15 yıl hukuk dersleri verdi ve emniyet teşkilatına komiser yardımcısından emniyet müdürü rütbesine kadar yönetici yetiştirdi. 

Av. Doç Dr. İur Sinan Kocaoğlu

Avukat

Asker, komutan, akademisyen, ceza hukuku doçenti, avukat, yazar.

1974 yılında Edirne’de doğdu. “TED Ankara Koleji” ve “Ankara Atatürk Anadolu Lisesi”nden sonra girmiş olduğu “Kara Harp Okulu”ndan 1995 senesinde Personel Teğmen rütbesi ile Sistem Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı sene kazanmış olduğu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2000 senesinde mezun oldu.

Kolordu ve tugay seviyesinde birliklerde şube müdürlüğü; çeşitli ilçelerde Askerlik Şubesi Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığı görevleri yaptı. Daha sonra askeri hâkimlik sınıfına nasıp sağlık muayenelerinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nden malulen ve kendi isteği ile Personel Kıdemli Üsteğmen rütbesi ile emekli oldu.

Avukat kökenli nadir ceza hukuk akademisyenlerinden olan Doç. Dr. iur. S. Sinan Kocaoğlu özgürlükçü kimliği ile Türkiye çapında medyaya yansımış pek çok önemli ceza davasında her görüşten en üst düzey kişilere müdafilik yapmıştır (Balyoz Dosyası, İzmir Casusluk Dosyası, Adnan Oktar Dosyası, Sauna Çetesi Dosyası, 28 Şubat Dosyası vb).

Av. Birdal Barut Kocaoğlu

Avukat

Bursa’da doğmuş olup ilkokulu Bursa Özel İnal Ertekin Ana ve İlkokulu’nda okumuştur. Akabinde ortaokul ve lise eğitimini Bursa Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni, fakülte tarihinde ilk kez dört yıl yerine Yüksek Onur derecesiyle üç senede ve fakülte birincisi olarak bitirmiştir. Halen Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilişim Hukuk alanında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde Boston Massachusetts ve California Eyaletlerinde Geos Language Institute bünyesinde farklı zamanlarda yabancı dil eğitim almıştır. Bursa Barosu’nda başlamış olduğu stajını naklen ülkemiz başkentine taşıyarak 2012 yılında Ankara Barosu’nda avukatlık mesleğine başlamıştır.

Murat Can Ünverdi

Bilişim Uzmanı

Rıfat ve Nuray Ünverdi çiftlerinin çocukları olarak Adana’da dünyaya geldim. Eğitim öğretim yılımın ve hayatımın birçoğu anne memleketi olan Trabzon’da gerçekleşti. 2000’li yıllarda bilgisayar ile tanışmam ile beraber yazılım, oyun alanına yöneldim. Lise hayatımda programlı muhasebe bölümünü okuyarak ardından birçok üniversite kazanıp Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinematografi bölümünü okudum ve mezun oldum.